Pandomo-titulka
  

Pandomo

Pandomo cementové stěrky


PANDOMO je moderní systém pro design povrchů od firmy ARDEX. Dává architektonickým koncepcím nové možnosti, nezáleží na tom, zda chcete přetvořit podlahu, stěnu nebo strop. Všechny systémy produktů PANDOMO nabízí mnoho možností při tvorbě povrchů. 
 
PAN [řecky - celistvý.....úplný.....kompletní]
DOMO [latinsky - dům.....stavba.....domácnost]
 
Je to systém kvalitních homogenních povrchů podlah a stěn na cementové bázi, který spojuje design s funkčností a originalitou v interiéru. Podlaha, stěna či strop - vše může být tvořeno volně, beze spar, což podporuje celkovou koncepci projektanta. Základní materiál může být dále dolaďován barevnými pigmenty PANDOMO a tím lze dosáhnout žádaného odstínu. Povrch je sametově matný a vodoodpudivý. Cena je cca stejná jako velkoformátová dlažba.
 

PanDOMO Floor    PanDOMO LoftS PanDOMO Floor vytváříme podlahy, které mají dlouhou životnost a jsou vysoce dekorativní. Bezešvá a bezespará podlaha působí velkoryse a exkluzivně, je trvale zatížitelná jako kvalitní parkety nebo přírodní kámen. Podlahy vyrobené z PANDOMO Floor jsou vhodné pro podlahová topení, kolečkový nábytek a jsou odolné vůči UV záření. Velký výběr barevných odstínů umožnuje podlahu elegantně a precizně začlenit do nového i stávajícího interiéru, moderního nebo v klasickém stylu.
 

PanDOMO WALLPANDOMO Wall je individuální ztvárnění povrchu stěn beze spar. Tímto způsobem vznikají jednolité prostory, které vyzařují otevřenost, harmonii a modernost. Hladký, homogenní povrch nebo např. dvojbarevná břidlicová struktura, s PANDOMO Wall dáte výrazný impuls současnému designu interiéru. Atraktivní je měnící se barva povrchu při dopadu světla. Základem je bílá dekorativní cementová stěrka Wall, kterou lze obarvit celou škálou barevných odstínů. Materiál je žáruvzdorný, tudíž je vhodný k aplikaci na krby.
Povrchy jsou ošetřené uzavíracím olejem, jsou difúzně otevřené a nejsou mastné a náchylné na ušpinění.
Stěny PanDOMO Wall utvářejí ráz místnosti. PANDOMO Wall je nezávislé na stylu a prostředí.


Pandomo - popis, aplikace

Zhotovení stěrek PanDOMO trvá podle druhu a rozsahu přibližně 6 až 14 dní. Nejdůležitější je připravit podklad, na kterém nejvíce záleží. Je nutno dodržovat technologické přestávky mezi jednotlivými vrstvami - vysychání, zrání materiálu. Povrch je je vhodný pro provozní zatížení cca po 7 dnech od konce realizace, finální tvrdost získá PanDOMO až po čtyřech týdnech.
Podlaha z pohledové stěrky se udržuje stejně jako parkety nebo kámen. Zametat, vysávat, vytírat, jednou za čas je třeba povrch oživit. 
 
Stěrka PanDOMO se dá srovnat s kvalitní dřevěnou nebo mramorovou podlahou. Při použití v koupelnách, v okolí bazénů nebo vstupních halách se mohou vyskytnout problémy. 
Tyto problémy se dají zčásti eliminovat vhodnou povrchovou úpravou. Výrobce doporučuje povrch ošetřit speciálním olejem, povrch získá sametový, na omak přirozený vzhled. Povrch se dá v budoucnu nebo při poškození snadněji zrenovovat a získá tím původní vzhled. Pokud povrch zalakujeme, získáme sice odolnost proti vodě, ale pokud dojde k poškození, oprava je hodně náročná a výsledek není vždy na 100%. Platí pravidlo - pokud chceme, aby podlaha vypadala stále stejně, použijeme ji tam, kde by jsme použili i dřevo.
 
Každopádně při použití PanDOMA získá Váš interiér jedinečný a exkluzivní vzhled, který Vám bude závidět každý, kdo Vás navštíví.
 

 
Pokud Vás panDOMO zaujalo, neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám zodpovíme veškeré otázky a nabídneme optimální řešení. Na telefonním čísle +420 777 666 291 nebo e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.." style="font-size: 14pt;">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
 

« uvedené fotografie jsou z realizací výrobce ARDEX »
var _gaq = _gaq || []; _gaq.push(['_setAccount', 'UA-16433088-5']); _gaq.push(['_trackPageview']); (function() { var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/j-avascript'; ga.async = true; ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })();